samorząd »

Czy basen na Zajączka dostanie drugie życie?

16 stycznia 2024

Czy basen na Zajączka dostanie drugie życie?
zdjęcie archiwalne basenu przy Zajączka, źródło: Dzielnica Żoliborz

Wielu mieszkańców Żoliborza i Bielan z sentymentem wspomina basen przy Zajączka. Władze dzielnicy chcą doprowadzić do remontu zamkniętej od wielu lat pływalni.

- Wystąpiliśmy do władz miasta o dodatkowe pieniądze na nową pływalnię przy ul. Zajączka. Odciążyłby niezwykle popularny basen przy ul. Potockiej - mówi przewodniczący rady dzielnicy Piotr Wertenstein-Żuławski.

Budynek pływalni jest częścią budynku sportowego o powierzchni 1500 m2, w skład którego wchodzą również dwie sale gimnastyczne, szatnie i pomieszczenia sanitarne. Połączony jest z sąsiednią szkołą łącznikiem. Basen szkolny powstał w latach 1965-1971, ale od początku wieku jest zamknięty.

Czy da się wyremontować basen przy Zajączka?

- W tym roku została przeprowadzona ekspertyza techniczna pływalni. Wynika z niej, że prace budowlane związane z modernizacją obiektu miałyby objąć: prace rozbiórkowe, nieckę basenową, plażę basenową, zaplecze szatniowo-sanitarne, wykończeniowe hali basenowej i termomodernizację - wylicza rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Żoliborz Donata Wancel. Byłaby to ogromna inwestycja będąca w zasadzie zbudowaniem basenu od nowa.

Przebudowa pływalni przy ul. Zajączka 7 nie jest ujęta w wieloletniej prognozie finansowej. - W pierwszej kolejności musimy pozyskać pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której możliwe będzie oszacowanie kosztów realizacji inwestycji - wyjaśnia Donata Wancel.

(zn)

Najnowsze informacje