samorząd »

Renata Kozłowska burmistrzem Żoliborza

8 czerwca 2024

Renata Kozłowska burmistrzem Żoliborza
Nowy zarząd Dzielnicy Żoliborz - od lewej: burmistrz Renata Kozłowska (KO), zastępca burmistrza Tomasz Mielcarz (MJN), zastępczyni burmistrza Joanna Kotkowska-Pyzel (Lewica Razem).

Renata Kozłowska, dotychczasowa zastępczyni Pawła Michalca (został burmistrzem Wawra) będzie burmistrzem Żoliborza w najbliższej kadencji. Na przewodniczącego rady wybrano Wiktora Jasionowskiego.

Renata Kozłowska będzie miała dwóch zastępców: Joannę Kotkowską-Pyzel (Lewica) oraz Tomasza Mielcarza (Miasto Jest Nasze).

Renata Kozłowska burmistrzem Żoliborza

Od grudnia 2019 roku była wiceburmistrzem w zarządzie Michalca. Odpowiadała za oświatę, ochronę środowiska, sprawy społeczne, ochronę zdrowia, obsługę mieszkańców przez ratusz, a od kilku miesięcy dodatkowo za pracę wydziału architektury i budownictwa. Przez 26 lat pracowała w szkołach. W 2012 roku wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Gimnazjum nr 55 (dziś Szkoła Podstawowa nr 392) i szefowała placówce do dnia objęcia funkcji zastępcy burmistrza.

Kim są zastępcy burmistrza Żoliborza?

Joanna Kotkowska-Pyzel jest radcą prawnym. W zarządzie dzielnicy chce zająć się sprawami lokalowymi, inwestycjami w remonty pustostanów i usprawnieniem procesu przekazywania lokali potrzebującym mieszkańcom.

Tomasz Mielcarz jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest operatorem kamery, przez kilkanaście lat pracował w TVN. Jest członkiem stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

(red)

Najnowsze informacje