Żoliborzanie odkrywają świat

Klub Podróżnika zaprasza wszystkich ciekawych świata

16 stycznia 2024

Klub Podróżnika zaprasza wszystkich ciekawych świata
materiał Urzędu Dzielnicy Żoliborz

W każdy ostatni wtorek miesiąca w Centrum Lokalnym Żoliborz przy ul. Rydygiera 6B o godz. 18:00 odbywają się spotkania Klubu Podróżnika.

Inicjatorką spotkań jest Klaudia Ziemiańska, która również organizuje niezwykłe comiesięczne "podróże" z zaproszonymi gośćmi. - Podczas każdego ze spotkań wybieramy się w inny zakątek naszego kraju, kontynentu czy wypływamy na szerokie wody świata - mówi organizatorka. - Rozmawiamy o społeczeństwie, kulturze, zabytkach, kuchni oraz ciekawostkach dotyczących omawianych miejsc. Każde ze spotkań to wyprawa do nowego miejsca, w którą zabiera nas jedna z chętnych osób.

- Na początku przychodziło pięć osób, ale nie poddawałam się i wierzyłam w ten projekt. Wiedziałam, że potrzeba czasu, aby na stałe trafił do kalendarza wydarzeń na Żoliborzu. Promowałam klub w mediach społecznościowych - wspomina Klaudia Ziemiańska. Dziś na spotkania przychodzi 20-30 osób. - Mamy gości z całej Warszawy, a nawet miejscowości podwarszawskich. W różnym wieku, nawet dzieci z rodzicami. Bardzo mnie to cieszy.

W styczniu "podróż" do Indii. W planach na kolejne miesiące m.in: Gruzja, Japonia i Wyspy Kanaryjskie.

(zn)

Klub Podróżnika zaprasza wszystkich ciekawych świata
Klaudia Ziemiańska

Najnowsze informacje