oświata »

Pięć lat pod znakiem inwestycji oświatowych na Żoliborzu

10 marca 2024

Pięć lat pod znakiem inwestycji oświatowych na Żoliborzu
Wybudowanie szkoły przy ul. Anny German to największa oświatowa inwestycja na Żoliborzu ostatnich lat. Źródło: Miasto Warszawa

Ostatnie pięć lat stało pod znakiem inwestycji w placówkach oświatowych. Dzięki rozbudowom szkół i budowie nowej przy ul. Anny German na Żoliborzu nie ma już dwuzmianowości w szkołach podstawowych.

W 2019 roku do podstawówki im. Artura Oppmana za 1,8 mln zł w technologii modułowej został dostawiony obiekt dwukondygnacyjny. Budowa trwała niecałe pół roku. Powstały cztery nowe sale dla łącznie 80 uczniów.

W kolejnym roku za 13,5 mln zł rozbudowano szkołę nr 65 przy Mścisławskiej. Nowy budynek jest w pełni niezależny i wyposażony w 9 sal lekcyjnych z tablicami interaktywnymi. Poza salami szkolnymi znajdują się w nim: dwie - rozdzielane kurtyną - sale gimnastyczne z szatniami, stołówka, pomieszczenia zaplecza kuchennego, aneks jadalny, świetlica z biblioteką oraz z miejscem relaksu dla dzieci (hamaki wraz z materacami), sala multimedialna oraz szatnia. Wybudowany został także oddzielny plac zabaw dla najmłodszych dzieci.

Nowa szkoła przy ul. Anny German

Prawdziwa "rewolucja" nastała w 2022 roku wraz z oddaniem do użytku dużej szkoły podstawowej przy Anny German. Od tamtej pory problem nauki do późnych godzin popołudniowych nie istnieje w żoliborskich podstawówkach. Budowa kolejnej szkoły na razie nie jest planowana.

zn

Najnowsze informacje