inwestycje »

Kolejne rondo powstanie na Przasnyskiej

18 stycznia 2024

Kolejne rondo powstanie na Przasnyskiej
Na skrzyżowaniu Krasińskiego z Przasnyską powstanie rondo, źródło: ZDM

Zamiana tradycyjnych skrzyżowań na ronda przynosi wiele korzyści. Rondo porządkuje ruch i poprawia bezpieczeństwo, nie wymusza zatrzymania pojazdu, a jedynie ograniczenie prędkości. Zwiększa się przepustowość, płynność ruchu i bezpieczeństwo. ZDM zbuduje rondo u zbiegu Krasińskiego z Przasnyską.

- O budowę ronda w tym miejscu apelowali do nas mieszkańcy pobliskich osiedli. Dzięki nowemu rozwiązaniu poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu na przecięciu dwóch długich, prostych ulic. Zyskają też rowerzyści, bo z myślą o nich powstanie przejazd przez południowy wlot ul. Przasnyskiej. Przystanek w stronę Powązkowskiej znajdzie się za rondem, a nie jak do tej pory, przed skrzyżowaniem. Dzięki temu nie powinno już dochodzić do sytuacji, gdy kierowcy - mimo wymalowanej na jezdni ciągłej linii - omijali autobus, powodując zagrożenie dla pieszych - informuje ZDM.

Drogowcy chcą ogłosić przetarg na budowę w pierwszym kwartale tego roku.

Urząd Dzielnicy Żoliborz też buduje rondo na Przasnyskiej

Ratusz Żoliborza buduje rondo u zbiegu Przasnyskiej z Rydygiera. Przebudowa obejmuje około 600-metrowy odcinek Przasnyskiej od Duchnickiej do Krasińskiego. Wyremontowany ma być także fragment Duchnickiej przy skrzyżowaniu z Przasnyską. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to czerwiec 2024 roku.

MB

Kolejne rondo powstanie na Przasnyskiej
źródło: ZDM

Najnowsze informacje