absurdy »

Sztuczna inteligencja o Żoliborzu. Nie tak wygląda prezydent Warszawy

1 marca 2024

Sztuczna inteligencja o Żoliborzu. Nie tak wygląda prezydent Warszawy

Artykuły napisane dziwnym językiem i... z całkowicie przypadkowo dobranymi zdjęciami. Jedno z takich stockowych zdjęć ilustruje artykuł na temat spotkania prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Żoliborza.

Radna Żoliborza Joanna Tucholska przeglądała w internecie relacje z niedawnego spotkania prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami. Odkryła nowy żoliborski portal, którego wcześniej nie znała i... przecierała oczy ze zdumienia. - Wokół stołu konferencyjnego siedzą same kobiety i jeden mężczyzna. On zatem jest tu prezydentem Warszawy. Czarnoskórym - mówi Tucholska. - Nie jestem nietolerancyjna, ale to nie jest nasz prezydent! Coś tu "nie pykło", jak mawia moja nastoletnia córka - mówi radna Joanna Tucholska.

- Wykorzystywanie sztucznej inteligencji do pisania tekstów dziennikarskich to ogromny błąd. Przez to mamy takie kwiatki, które wyglądają na fragment scenariusza mistrza Barei. Artykuły, których nie da się przeczytać bez ironicznego uśmiechu, ilustrowane przypadkowymi zdjęciami, bez autentycznych wypowiedzi osób wymienionych w artykule. To niby ma być portal informacyjny? To jest przyszłość mediów? - pyta retorycznie radna Joanna Tucholska. - W filmie "Miś" Stanisława Barei była taka scena, w której prezes Ochódzki mówi swojej kochance, że kiedy był młody, też był Murzynem i grał w koszykówkę. Śmiać mi się chce, bo dokładnie o tym fragmencie filmu pomyślałam, gdy zobaczyłam czarnoskórego modela przedstawianego jako prezydent stolicy - komentuje Tucholska.

Prezydent spotkał się z... uczniakami

"Prezydent miał także okazję odwiedzić Przedszkole nr 87 podczas zabawy karnawałowej. W późniejszych godzinach popołudnia, spotkał się z uczniakami uczęszczającymi do LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza."

"Niezbyt daleko stąd, na Żoliborzu, okoliczności sprzyjały doskonałej komunikacji z innymi rejonami Warszawy. Prezydent wybrał metro jako środek transportu do tej dzielnicy."

"Rafał Trzaskowski, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa, wczoraj wieczorem spotkał się ze społecznością Żoliborza na otwartym zebraniu w Szkole Podstawowej nr 396. Wymiana poglądów i dyskusja na temat spraw fundamentalnych dla tej dzielnicy zostały zapoczątkowane".

"Na warszawskim Żoliborzu doszło do kradzieży przesyłki, którą przestępca wykorzystał chwilę nieuwagi kuriera i zabrał paczkę pozostawioną przez niego pod drzwiami jednego z mieszkań na ulicy Włościańskiej.

"W 2023 roku, z myślą o potrzebujących, przygotowaliśmy i przekazaliśmy 41 mieszkań. Na koniec tego roku, w rejestrze żoliborskim figurowało zaledwie 27 rodzin oczekujących na mieszkanie. Większość z nich to rodziny jednoosobowe."

(zn)

Sztuczna inteligencja o Żoliborzu. Nie tak wygląda prezydent Warszawy

Najnowsze informacje