drogi »

Ruszyła przebudowa ulicy Bohomolca

10 marca 2024

Ruszyła przebudowa ulicy Bohomolca
źródło: Dzielnica Żoliborz

Osiem miesięcy mają potrwać prace na ulicy Bohomolca. Umowa z wykonawcą zakłada także przeprowadzenie ekspertyz dendrologicznych drzew rosnących w pasie drogowym. Zakończenie inwestycji planowane jest w lipcu.

Przebudową objęta jest cała ulica - od ul. Promyka do Mickiewicza. Prace rozpoczęły się m.in. od rozbiórki istniejących nawierzchni. Nowa nawierzchnia jezdni wykonana będzie z betonu asfaltowego, zaś chodniki z płyt 35 na 35 cm. Przy przejściach dla pieszych będą dwa rzędy betonowych płytek dotykowych. Przebudowane ma być odwodnienie ulicy, w tym m.in. budowa studni, nowych wpustów deszczowych oraz instalacji rozsączających.

- Inwestycja będzie realizowana pod szczególnym nadzorem dendrologicznym, aby nie ucierpiał tutejszy starodrzew - mówiła po podpisaniu umowy z wykonawcą radna Joanna Tucholska. - Wykonawca został zobowiązany do przeprowadzenia pełnych ekspertyz dendrologicznych jedenastu drzew, które mają określić ich stan, statykę i wytrzymałość, a następnie wykonania zaleceń pielęgnacyjnych dla każdego z osobna. Przez rok od zakończenia prac firma ma dbać o całą zieleń.

Utrudnienia w ruchu

Podczas remontu cała ulica Bohomolca jest nieprzejezdna. Zamknięte są jej skrzyżowania z Mysłowicką, Święcickiego i Promyka. Otwarte z Bytomską i Tucholską oraz Dygasińskiego.

zn

Najnowsze informacje