budżet obywatelski »

Bazarek na placu Grunwaldzkim? Jest taki projekt w budżecie obywatelskim

9 marca 2024

Bazarek na placu Grunwaldzkim? Jest taki projekt w budżecie obywatelskim

Jeden ze złożonych projektów do budżetu obywatelskiego Żoliborza zakłada stworzenie miejsca pod stałe stragany z produktami wiejskimi na placu Grunwaldzkim.

- Obecnie plac Grunwaldzki jest miejscem, przez które wyłącznie się przechodzi, jest dość "nagi", a mieszka przy nim dużo osób. Najbliższe sklepy opustoszały lata temu. Jeden jest samowolką budowlaną i stoi pusty, najbliższe duże sklepy są dopiero w Arkadii, czyli centrum handlowym lub w okolicach Rydygiera. Pozostają Żabki, Carrefoury i drobniejsze sklepy, które nie zawsze są cenowo przyjazne, a dodatkowo są oddalone od placu - pisze Kamil Nowakowski, autor projektu do budżetu obywatelskiego Żoliborza na 2025 rok.

Przestrzeń do handlu na Żoliborzu

Projekt za 20 tys. złotych zakłada przygotowanie przestrzeni handlowej dla osób handlujących warzywami i owocami na przynależącej do "serka żoliborskiego" części terenu zielonego wchodzącej w skład placu Grunwaldzkiego lub innej części tego placu.

W ramach tego projektu mogłyby powstać stałe stragany z logo miasta lub po prostu wyznaczone miejsce dla handlowców z dostępnym zakotwiczeniem na parasol. Póki co, projekt oceniają urzędnicy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to trafi on pod czerwcowe głosowanie mieszkańców nad budżetem obywatelskim dzielnicy. Ewentualna jego realizacja nastąpić by mogła już w przyszłym roku.

zn

Najnowsze informacje