Budżet obywatelski to jedno z najważniejszych narzędzi uczestnictwa mieszkańców w życiu dzielnicy i miasta. Dzięki niemu każdy może mieć realny wpływ na rozwój lokalnej społeczności, zgłaszając swoje pomysły i głosując na te, które najlepiej odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Nowa edycja wprowadza kilka zmian, które mają uczynić proces bardziej lokalnym, przejrzystym i dostępnym.
Z roku na rok ubywa drzew i krzewów owocowych w parku położonym pomiędzy ulicami Sady Żoliborskie, Braci Załuskich oraz blokami przy Tołwińskiego i Popiełuszki. Jest "zatwierdzony" przez mieszkańców plan, żeby to zmienić.
Złożony do budżetu obywatelskiego Żoliborza projekt przewiduje zasadzenie na placu Kuronia drzew, krzewów i pnączy oraz postawienie zdroju miejskiego, ustawienie pergoli i tzw. hotelu dla owadów. Koszt: 150 tysięcy zł.
Jeden ze złożonych projektów do budżetu obywatelskiego Żoliborza zakłada stworzenie miejsca pod stałe stragany z produktami wiejskimi na placu Grunwaldzkim.
Tomasz Mielcarz już drugi raz próbuje "zarazić" mieszkańców swoim projektem do budżetu obywatelskiego Żoliborza. Chodzi o zorganizowanie rodzinnego turnieju gry w bule, który oprócz rywalizacji sportowej miałby być również pretekstem do sąsiedzkiej integracji.
Zdaniem Tomasza Mielcarza na placu zabaw "Figle i Psoty" jest za ciemno i nieprzyjemnie.
Żoliborski Wydział Ochrony Środowiska w 2023 roku usunął jemiołę z 70 drzew.
Trzy projekty z budżetu obywatelskiego przyczynią się już wkrótce do upiększenia ulicy Krasińskiego. Co proponują?
Budżet obywatelski to jedno z najważniejszych narzędzi uczestnictwa mieszkańców w życiu dzielnicy i miasta. Dzięki niemu każdy może mieć realny wpływ na rozwój lokalnej społeczności, zgłaszając swoje pomysły i głosując na te, które najlepiej odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Nowa edycja wprowadza kilka zmian, które mają uczynić proces bardziej lokalnym, przejrzystym i dostępnym.
Przeciwko budowie planowanej od wielu lat kładki do Cytadeli zaprotestowali aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Złożyli petycję w sprawie wstrzymania budowy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.
PicBot, czyli robot szkicujący portrety uczestników był prawdziwym hitem wydarzenia.
Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 391 przy ul. Filareckiej 2 przeszła remont. Ma nową izolację fundamentów, parkiet, natryski i wc. Drewniane drabinki zostały odnowione
W klimatycznym Forcie Sokolnickiego odbędzie się coroczne spotkanie świąteczne wypełnione warsztatami, występami artystycznymi i mnóstwem atrakcji, które umilą wspólne przygotowania do nadchodzących świąt.
Kolorowe światła, dźwięki tanecznej muzyki, kolędy, zapach pierników, zimowej herbaty i gwar - społeczność szkolna zaprasza na coroczną Mikołajkową Integracją Świąteczną.
- Będziemy spotykać się z ludźmi, zachęcać do rozmów i twórczo przetwarzać to, co usłyszymy - zapowiada Żoliborski Dom Kultury.
W przyszłym roku mieszkańcy Żoliborza będą mogli cieszyć się nową zielenią, chodnikami, alejkami i małą architekturą przy ul. Broniewskiego. W ramach nowej inwestycji warszawskiego Zarządu Zieleni powstanie skwer.
14 listopada w XVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie - inauguracja Żoliborskich Dni Kariery Zawodowej. Spotkanie, zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 3 we współpracy z liceum, zgromadziło znakomitych gości, którzy podzielili się swoimi inspirującymi historiami zawodowymi.
Zakończył się remont studni wody oligoceńskiej przy ul. Zajączka.
Dzielnica Żoliborz zainicjowała wyjątkowy projekt, który przybliża mieszkańcom Powstanie Warszawskie oraz promuje twórczość powstańczą związaną z historią tej części stolicy.
8 listopada w Terminalu Kultury Gocław miała miejsce uroczysta gala wręczenia prestiżowych stypendiów Sapere Auso, przyznawanych warszawskim uczniom, którzy wyróżniają się wyjątkowym zaangażowaniem, wiedzą i osiągnięciami.
Artykuły sponsorowane